Hasiči zasahovali u čtrnácti bouraček, došlo k mnoha zraněním a jeden lidský život vyhasl

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Jetřichov)

KRÁLOVÉHRADECKO – Střet vlaku s člověkem, srážka pěti osobních aut a dodávky, nehoda motorkáře, auto ve škarpě, nebo náraz do stromu. Nejen u takových situací bylo zapotřebí zásahů profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek, od minulého pátku do neděle, napříč krajem.

Na Hradecku došlo ke čtyřem bouračkám.  V pátek, krátce před osmou hodinou ranní, došlo u Černožic ke střetu vlaku s člověkem, který bohužel nehodu nepřežil. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře, kteří z vlaku evakuovali 107 nezraněných osob. „Velitel zásahu povolal na místo události také evakuační autobus z centrální stanice Hradec Králové, který odvezl část cestujících směrem do Hradce Králové,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Místo zásahu si převzala kolem 09:30 drážní jednotka Správy železnic.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ke třem dalším bouračkám došlo v sobotu. V Novém Bydžově, půl hodiny po poledni, se museli místní profesionální hasiči postarat o odstranění následků nehody dvou osobních vozidel. K bouračce došlo v ulici V. Kl. Klicpery. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Jednotka zasypala uniklé pohonné hmoty sorbetem a odstranila vozidla mimo vozovku.

Ve Vysoké nad Labem na silnici č. 35, mezi Býští a Hradcem Králové, ve dvě hodiny odpoledne, zasahovali profesionální hasiči centrální stanice Hradec Králové a z Holic, u bouračky, při které se střetlo pět osobních aut a jedna dodávka. Péči záchranářů po nehodě potřebovali tři lidé. Jednotky zajistily místo události i havarovaná auta, ta pak musely od sebe doslova odtrhnout, a to za pomoci hydraulického nářadí. Na závěr zásahu se hasiči postarali o úklid vozovky.

V Hradci Králové, došlo v Kuklenské ulici, krátce před půl devátou večerní k nehodě dvou osobních aut. Při bouračce se zranili dva lidé, o které se musela postarat zdravotnická záchranná služba. Silnice byla zpočátku kvůli nehodě neprůjezdná. Zasahující profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové se postarali o úklid silnice od trosek vozidel.

Na Jičínsku došlo k pěti dopravním nehodám, čtyři z nich se odehrály v pátek. V Sobotce, šest minut po osmé hodině ranní, odstraňovali profesionály hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka ze Sobotky, následky nehody dvou osobních aut. Při nehodě se zranili dva lidé. Hasiči se postarali o úklid silnice a odstranili auta mimo vozovku, místo pak předali k vyšetřování policistům.

Minutu před polednem došlo k dopravní nehodě u Železnice. O havarované vozidlo, které skončilo pod úrovní komunikace, se postarali profesionální hasiči z Jičína, kteří vozidlo vyprostili. Při nehodě se nikdo nezranil.

Na silnici č. 35 mezi Úlibicemi a Konecchlumím, krátce před půl třetí odpoledne, zasahovali jičínští profesionální hasiči u bouračky dvou osobních aut. Jedno z vozidel zůstalo po střetu převrácené na střeše ve škarpě. Jeden cestující byl z auta vyproštěn ještě před příjezdem jednotky. Zdravotnická záchranná služba si musela převzít do péče dvě zraněné osoby. „Hasiči zabezpečili místo zásahu, při nehodě byl poškozen sloupek s pravděpodobným přívodem plynu, a z toho důvodu zavolal na místo události velitel zásahu také plynaře. Po naložení vozidel na odtah předala jednotka místo zásahu,“ říká mluvčí hasičů.

Nedaleko části Bělá u Pecky, zasahovala profesionální jednotka hasičů z Nové Paky, která odstraňovala následky nehody dvou osobních aut. K bouračce došlo deset minut před půl třetí odpoledne. V obou vozidlech cestovalo celkem pět lidí, jeden z nich se při nehodě zranil. Silnice musela být v místě nehody zcela uzavřena. Hasiči zasypali uniklé pohonné hmoty sorbetem a u obou aut odpojili autobaterie. Krátce před šestou hodinou odpolední, byla obě vozidla naložena na odtah, poté se jednotka postarala o úklid vozovky.

V neděli, v Úlibicích do kruhovém objezdu, šest minut po desáté hodině noční, narazila dodávka. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Jičínští profesionální hasiči zajistili místo události, při které byla poškozena také dopravní značka. Poté si převzali k vyšetřování místo policisté.

Na Náchodsku došlo ke dvěma bouračkám. Na silnici č. 303 v Jetřichově, v lokalitě Pasa, bouralo osobní auto. Na místo nehody, ke které došlo v pátek, krátce před půl čtvrtou odpolední, přispěchali profesionální hasiči z Broumova, Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Osobní vozidlo vyjelo ze silnice a skončilo ve škarpě převrácené na střeše. Šofér vylezl z auta sám a byl nezraněn. Jednotky zajistily nabourané auto a pomocí vyprošťovacího vozidla jej postavily zpět na silnici.

V Neděli, krátce po osmé hodině večerní, došlo na silnici č. 302 mezi Hejtmánkovicemi a Broumovem k nehodě osobního auta, které narazilo do stromu. Vozidlo poté skončilo převrácené na střeše na silnici. Zasahující broumovští profesionální hasiči místo nehody zabezpečili a zajistili nabourané vozidlo, které odtáhli mimo silnici. Na závěr zásahu se postarali o úklid vozovky. Při nehodě se jeden člověk zranil a musel být předán do péče záchranářů.

Na Trutnovsku došlo ke třem bouračkám. V pátek, minutu po osmé hodině ranní, vyjížděli vrchlabští profesionální hasiči k nehodě motorkáře. Ten havaroval ve Vrchlabí v Jihoslovanské ulici a po nehodě potřeboval péči zdravotnické záchranné služby. Jednotka zajistila místo události a zabezpečila motorku proti požáru. Následně likvidovala uniklý olej, pak odstranila motocykl mimo silnici.

K další páteční nehodě došlo, krátce před půl šestou odpolední, v Mladých Bukách v katastru části Hertvíkovice. Zde osobní auto narazilo do stromu, ve vozidle cestoval jeden člověk, který se naštěstí nezranil. Profesionální hasiči z Trutnova zajistili nabourané auto a odpojili u něj autobaterii.

V sobotu došlo, půl hodiny po jedné hodině v noci, k bouračce osobního auta, které se převrátilo přes střechu a skončilo mimo silnici. V Malých Svatoňovicích v katastru části Odolov, bylo zapotřebí zásahu trutnovských profesionálních hasičů a dobrovolné jednotky z Úpice. Hasiči zabezpečili havarovaný vůz a převrátili ho zpět na kola. Při nehodě se zranil jeden člověk, který potřeboval péči záchranářů.