Plameny ohně zlikvidovaly zahradní altán, škoda je několik desítek tisíc korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – Tři jednotky hasičů musely přispěchat krátce před devátou hodinou večerní k požáru zahradní besídky, která sloužila jako přístřešek pro vířivku. V té se už bohužel nikdo nevykoupe.

K požáru došlo ve Starých Bukách uplynulý pátek. Když přijeli hasiči na místo, tak byl objekt o rozměrech 5x3m celý v plamenech. „Šíření požáru bylo jednotkami rychle zastaveno, likvidaci události ohlásil velitel zásahu v 21:19 hod. Při události vznikla škoda ve výši asi 80 tisíc korun. Altán byl vybavený pouze nábytkem a nafukovací vířivkou,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jestli začalo hořet kvůli závadě na elektrické instalaci ovládací jednotky vířivky, nebo kvůli závadě na topném tělese nyní řeší vyšetřovatelů hasičů. Vše rozřeší až odborná expertíza, pro jejíž provedení byly na požářišti odebrány vzorky.  Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Pilníkova a Hajnic. Po cestě k zásahu byla odvolána dobrovolná jednotka Trutnov – Horní Staré Město, která měla za úkol držet zálohu na zbrojnici pro případ jiné mimořádné události.