Po nárazu do stromu zemřel na Třebíčsku mladý řidič

Foto: Policie ČR

TŘEBÍČ – Tragická dopravní nehoda se stala včera večer mezi Dešovem a Novými Syrovicemi na Třebíčsku. Mladík, který nezvládl ve velké rychlosti svůj vůz a narazil do stromu, na místě zemřel.

K nehodě došlo v neděli 22. srpna před devátou hodinou večer. Osmnáctiletý řidič ve voze Ford Puma přijížděl ve směru od Dešova k obci Nové Syrovice. „Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a dopravně technickému stavu pozemní komunikace. Následkem toho vyjel s vozidlem vpravo mimo komunikaci, kde se vozidlo v silničním příkopu otočilo na bok a následně střechou narazilo do vzrostlého ovocného stromu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policisté na místo nehody přizvali soudního znalce a havarované vozidlo z důvodu vyloučení technické závady odvezli ke znaleckému zkoumání. U řidiče byla nařízena zdravotní pitva.

Po dobu šetření okolností nehody a odstraňování jejích následků bylo místo neprůjezdné a řidiči jezdili po objízdné trase přes obce Kojatice a Dědice. Další okolnosti nehody policie šetří.