Řidič ujel od nehody, strážníci ho dopadli. Nadýchal přes 4 promile

ilustrační foto: Městská policie Brno

BRNO – V neděli večer si všimla autohlídka městské policie srážky dvou osobních vozidel v Merhautově ulici. I přes její okamžitou reakci ujel podezřelý řidič Opelu dřív, než k místu stačila přijet.

Na zemi však zůstala ležet jeho registrační značka. Jeden ze strážníků se staral o řidiče havarovaného Volkswagenu a ubezpečil se, že je v pořádku. Druhý strážník vysílačkou informoval ostatní hlídky městské policie o ujíždějícím řidiči Opelu a upřesnil jim také směr, kterým se údajný viník dopravní nehody vydal. Nehoda zablokovala koleje, proto také vyrozuměli dispečink Dopravního podniku, aby bylo možné co nejdříve obnovit provoz tramvají. Jedné z hlídek se podařilo jen o pár ulic dál najít šestačtyřicetiletého cizince, který seděl v poničeném Opelu. Když ho hlídka vyzvala k předložení dokladů, působil zmateně a byl silně cítit alkoholem. Očividně ho překvapilo, že prý byl účastníkem dopravní nehody. Po chvíli ale přiznal, že před jízdou vypil několik piv. „Dechová zkouška, kterou s ním provedli republikoví policisté, ukázala 4,13 promile alkoholu, proto si případ si od strážníků převzali k dalšímu šetření,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.