Senior nedal přednost motorkářce. Žena skončila v nemocnici

ilustrační foto: ZZS JMK

HAVLÍČKŮV BROD – Ke střetu osobního auta s motocyklem došlo v pátek odpoledne nedaleko Brzkova na Havlíčkobrodsku. Řidič si při odbočování nevšiml přijíždějícího motocyklu a vrazil do něj. Zraněnou motorkářku z místa nehody transportoval vrtulník.

Oznámení o dopravní nehodě přijali policisté v pátek 20. srpna kolem půl páté odpoledne. „Dvaaosmdesátiletý řidič vozidla Škoda, který jel od obce Česká Jablonná ve směru ke křižovatce se silnicí II/351, hodlal odbočit vlevo ve směru na obec Brzkov. V okamžiku, když vjel do křižovatky a odbočoval vlevo, nedal přednost dvacetileté řidičce motocyklu Honda, která jela po hlavní silnici od Přibyslavi,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Osobní auto narazilo pravým bokem do levé strany motocyklu. „Po nárazu spadl motocykl na zem a skončil vpravo mimo komunikaci v silničním příkopu. Vozidlo Škoda zůstalo na komunikaci u pravého okraje,“ doplnila Dana Čírtková. Při nehodě byla zraněna řidička motocyklu, z místa nehody ji záchranáři letecky transportovali do nemocnice v Brně. Ke zranění jiných osob nedošlo.

Test na alkohol měli oba řidiči negativní. Dopravní nehodu policisté dále šetří.