Středočeši jako první v Česku měří rychlost v policejních barvách Škody Superb!

Foto: Policie ČR

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Každé viditelné policejní auto může zvýšit bezpečnost silničního provozu. Středočeši to budou moct za pár měsíců vyhodnotit.

Středočeská policie jako první v republice jezdí novým vozem s nejmodernějším radarem k měření rychlosti. V policejních barvách. Nový policejní vůz Škoda Superb combi 4×4 s dvoulitrovým benzinovým motorem o výkonu 206 kW a s nejmodernějším měřičem rychlosti Ramer 10, se již v těchto dnech zaměřuje na dálniční úseky v rámci celého Středočeského kraje.

„Spravujeme osm dálnic a nehody způsobené právě rychlou jízdou nejsou bohužel ničím výjimečným. Následky jsou někdy fatální, naprosto zbytečné ztráty lidských životů “, připomněl středočeský policejní náměstek Jan Tulach. Za sedm měsíců letošního roku v rámci celého středočeského kraje řešili přes osm tisíc dopravních nehod, na dálnicích pak zhruba 10% , tedy průměrně  1 500 nehod ročně. Přitom druhou nejčastější příčinou je podle policistů právě rychlá jízda. “Proto jsem velice rád, že máme k dispozici toto vozidlo, které bude určitě na řidiče působit i preventivně,” dodal.

Nové vozy mají oproti těm starším větší množství fluorescenční barvy, aby bylo vozidlo na dálnici vidět s dostatečným předstihem. Majáková světla s přidaným červeným světlem jsou už standardem, který pomáhá zvýšit viditelnost signalizace i v jasně slunečných dnech.

Foto: Policie ČR