Unavený řidič na Štítecku upadl do mikrospánku, sjel ze srázu a skončil v potoce

ŠTÍTECKO – Únava za volantem není dobrý společník. Své o tom ví i mladý řidič, kterého v sobotu podvečer přemohla únava na silnici na Štítecku. Když se probral z mikrospánku, už nedokázal udržet vůz na silnici.

V sobotu 21. srpna podvečer přemohla únava mladého řidiče na silnici mezi Horními Studénkami a Svébohovem na Štítecku. „Policistům uvedl, že v důsledku únavy po předchozích nočních směnách na chvíli ztratil kontrolu nad řízením a po svém procitnutí se mu již nepodařilo udržet vůz na silnici,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Řidič sjel zarostlým srázem vlevo mimo silnici a tam přední částí vozu narazil do stromu. Poté se vůz odrazil, přetočil na střechu a skončil v místním potoce. Řidič může mluvit o štěstí, protože při havárii se zranil pouze lehce. Havarované auto po předchozí prořezávce křovin vyprostili pomocí jeřábu hasiči. Dechová zkouška vyloučila, že by řidič řídil pod vlivem. Při havárii vznikla škoda za padesát tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .