VIDEO: Muž nezvládl psychózu. Během běsnění v bytě vyhodil z okna velké peníze

ilustrační foto

BRNO – Neobvyklý případ nahlásil policistům obyvatel bytového domu na jednom brněnském sídlišti. Jeden z jeho nedalekých sousedů rozbil okno v bytě a z něj vyhodil ven na ulici veliký obnos peněz.

Potom prý muž v bytě zmatečně pobíhal s nožem v ruce a vykřikoval. Už z těchto informací bylo jasné, že s ním není něco v pořádku, a reálně hrozilo, že by mohl ublížit nejen sobě, ale i někomu v domě. Policejní vyjednavač mu zkusil domluvit, ale neuspěl. Muž dveře bytu policistům ani přes opakované výzvy neotevřel. Z jeho řeči bylo zřejmé, že trpí silnými bludy. „Dovnitř tak musela nakonec násilím vstoupit zásahová jednotka, aby jej zajistila. Pro akutní psychózu byl předán do péče zdravotníků,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Policisté v okolí domu posbírali a zajistili také hotovost, kterou muž předtím vyhodil z okna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.