Video: Povedená dvojice chtěla policistům ujet i utéct. Jeden z prchajících ztratil boty

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Novopačtí policisté se rozhodli zkontrolovat jim známé problémové tváře, které seděly ve vozidle Škoda Felicia. Její řidič však náhle sešlápl plyn a začal policistům ujíždět. Honička ani následný útěk jim nevyšel.

Jak dnes potvrdila policejní mluvčí Eliška Majerová, k události došlo uplynulý čtvrtek.  Policejní hlídka se při události pokoušela řidiče zastavit pomocí výstražných světel a zvukového upozornění, ten však na to nijak nereagoval a prchal dál. V katastru obce Úbislavice v zalesněném úseku silnice, však řidič kvůli vysoké rychlosti dostal smyk, vyjel mimo silnici, kde se s autem přetočil a střechou narazil do vysokého stromu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Policisté na místě zajistili 29letého muže. Jelikož nebylo zřejmé, kdo v danou chvíli vozidlo řídil, tohoto muže zkontrolovali. Druhý pasažér i přes zákonné výzvy policistů z místa dopravní nehody utekl,“ říká mluvčí. Hlídka si na místo přivolala kolegu psovoda se služebním psem, ten během chvilky našel boty, které při útěku měl člen posádky pravděpodobně ztratit.

„Tento 18letý muž však neunikl pozornosti policisty prap. Petra Koťátka z obvodního oddělení Jičín, který ho po 45 minutách, díky místní znalosti Nové Paky, v době svého volna, pouze v ponožkách a ušpiněném oblečení spatřil,“ říká mluvčí policistů. Příslušník mladého muže vyzval ať zůstane na místě a počká, než přijede policejní hlídka. On uposlechl a policisté ho eskortovali zpět k dopravní nehodě. Tam se mladík příslušníkům přiznal, že osobní auto i přes zákaz řízení, který do října 2022 má, řídil on.

Policisté sdělili 18letému muži, že je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Mladík je za svůj čin stíhán na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí až dvouletý trest za mřížemi.