Zajeďte si sklidit levnou zeleninu. Samosběr na Olomoucku začíná už ve středu

Ilustrační foto

OLOMOUCKO – Mrkev za čtyři koruny, melouny a rajčata za osm. Ne za kus, ale za kilogram. Ve středu začíná samosběr zeleniny na poli v Těšeticích – Vojnicích. Zdejší pěstitelé letos poprvé nabízejí i sklizeň melounů.

Pěstitelé Jana a Ladislav Kašparovi i letos nabízejí na svém poli Vojnicích samosběr kvalitní a levné zeleniny. „Letošní samosběr bude zahájen ve středu 25. srpna,“ uvádějí na svých webových stránkách nebo na facebooku. Letos nově nabízejí také cukety, salátové okurky, rajčata a melouny. „Letos jsme zaseli navíc oproti loňsku: cukety, okurky salátové, rajčata, lilek a melouny. Jinak bude sortiment zeleniny stejný jako v loni: mrkev, petržel, několik druhů cibule, červená řepa, mnoho odrůd dýní (hlavně hokaido) a samozřejmě zelí bílé a červené a jako novinka – zelí špičaté (lahůdkové),“ napsali v květnu na facebooku. Nabízený sortiment a jeho ceny najdete v přiloženém letáku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .