Kamion naboural do svodidel, z poškozené nádrže uniklo na silnici skoro 100 litrů nafty

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Dnes, půl hodiny po třetí hodině ranní, museli vyrazit dvě hasičské jednotky k nehodě nákladního auta, které havarovalo na silnici č. 33 mezi obcemi Holohlavy a Černožice. Unikalo větší množství pohonných hmot a hrozilo znečištění blízkého rybníka.

„Vůz vjel do svodidel, která byla v délce několika desítek metrů následkem nárazu poškozena. Řidič automobilu vyvázl bez zranění, docházelo však k úniku provozních kapalin na komunikaci a hrozilo také znečištěné blízkého rybníku a sádek,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Hasiči rychle zajistili místo události a provizorně utěsnili poškozenou nádrž, aby nedocházelo k dalšímu úniku nafty.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na výpusť z rybníka musely jednotky nasadit sorpční hady, aby bylo zabráněno většímu znečištění vody. O tom, co se stalo hasiči informovali zástupce orgánů ochrany životního prostředí. Na silnici vyteklo zhruba 100 litrů nafty, kterou hasiči zasypávali sorbetem a také museli přečerpat naftu z druhé nepoškozené nádrže.

Silnice byla v době zásahu jednotek průjezdná jen kyvadlově. Krátce před osmou hodinou ranní byl nabouraný kamion vyproštěn. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a z centrální stanice Hradec Králové.