Odbočující řidič srazil v Přibyslavi motorkářku. Odnesla to těžkým zraněním

Ilustrační fotografie

PŘIBYSLAV – Ke střetu osobního auta a motocyklu, při kterém byla vážně zraněna třiadvacetiletá motorkářka, došlo v sobotu na Havlíčkobrodsku. Řidička motocyklu i její spolujezdkyně skončily v nemocnici. Škoda vyšplhala na 100 tisíc korun.

Nehoda se stala v sobotu v sobotu 21. srpna odpoledne na křižovatce v Přibyslavi. Pětačtyřicetiletý řidič Renaultu Laguna jel směrem od centra města. „V místě křižovatky započal odbočovat ze svého pohledu vlevo na ulici Pecháčkova. Ve stejnou dobu projížděla po hlavní silnici řidička na motocyklu Kawasaki, která jela po ulici Husova přímým směrem do centra obce. Řidič osobního vozidla zřejmě nedal přednost v jízdě,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při srážce narazil motocykl čelně do zadní části Renaultu. Třiadvacetiletá motorkářka utrpěla těžké zranění, se kterým byla převezena do havlíčkobrodské nemocnice. Lehčí zranění, jež si také vyžádalo ošetření v nemocnici, utrpěla i její spolujezdkyně. Nikdo další nebyl zraněn.

Celková škoda na vozidle, motocyklu, ale i přilbách a oblečení obou žen dosáhla 100 tisíc korun. Dechová zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní. Další okolnosti dopravní nehody policie šetří.