Opilý cyklista se vyboural na elektrokoloběžce. V dechu měl skoro tři promile

ilustrační foto

TŘEBÍČ – O tom, že se na elektrokoloběžce v podnapilém stavu jezdit nedá, se v neděli přesvědčil dvaačtyřicetiletý muž na Třebíčsku. Poté, co nezvládl jízdu na rovné silnici a vletěl do příkopu, skončil v nemocnici.

K nehodě došlo v neděli 22. srpna před půl šestou odpoledne v obci Příštpo na Třebíčsku. „Cyklista projížděl ve směru od obce Rozkoš k obci Příštpo, kdy při projíždění přímého úseku se nechoval ohleduplně a ukázněně a vyjel vpravo mimo komunikaci do silničního příkopu, kde havaroval,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Cyklista se při havárii zranil, a tak jej záchranáři ošetřili na místě a poté převezli do třebíčské nemocnice. Dechová zkouška ukázala to, co bylo patrné na první pohled, tedy že před jízdou hodně pil. „Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní – s výsledkem 2,81 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška – 2,69 promile alkoholu v dechu,“ dodala Dana Čírtková.

Hmotná škoda na poničené koloběžce dosáhla dva tisíce korun. Další okolnosti nehody policie šetří.