Pelhřimovský babybox zachránil novorozeného chlapečka

Foto: Nemocnice Pelhřimov

PELHŘIMOV – Do babyboxu pelhřimovské nemocnice někdo včera dopoledne odložil novorozené miminko. Hned po nalezení mu byla v nemocnici poskytnuta všechna potřebná péče. Od založení babyboxu je to v Pelhřimově druhé zachráněné děťátko.

Signalizace pelhřimovského babyboxu se rozezvučela v pondělí 23. srpna v 10.25 hodin dopoledne. Na místě našli zdravotníci lehce podchlazeného, čerstvě narozeného chlapečka. Vážil 2520 gramů a měřil 47 centimetrů, zabalený byl do ručníku a uložený v červené tašce. Pupečník měl podvázaný gázou.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jedná se o 222. miminko umístěné do babyboxů v České republice a zároveň o druhé děťátko v Nemocnici Pelhřimov. Prvním nalezeným byl rok a půl starý chlapec Karel, který byl ve zdejším babyboxu odložen 18. ledna 2019.

Pelhřimovský babybox byl otevřen 21. prosince 2007. Jeho založení předcházel nález zdravého děťátka na toaletě nemocnice.