Přepadl obsluhu prodejny tabáku a ujel. Pátrá po něm policie

Prodejna tabáku v Dačicích (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – Jindřichohradečtí kriminalisté žádají veřejnost o spolupráci, při pátrání po neznámém pachateli loupežného přepadení. Muž přepadl obsluhu prodejny tabákových výrobků v Dačicích a následně z místa ujel.

K přepadení došlo v pondělí 23. srpna 2021 v době mezi třičtvrtě na sedm a čtvrt na osm ráno. „Muž za užití násilí přepadl obsluhu prodejny tabákových výrobků v Dačicích v ulici Krajířova číslo popisné dvacet dva. Prodejna tabáku se nachází v těsné blízkosti supermarketu LIDL,“ uvedla policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle informací policie pachatel z místa následně odjel odcizeným motorovým vozidlem Volkswagen Polo, modré barvy, registrační značky 6J24685 ve směru na Telč.

Jak sdělila policejní mluvčí Hana Bílková Millerová, jde o muže ve věku okolo třiceti let, štíhlé postavy, který je zhruba 170 až 175 centimetrů vysoký. Oblečený byl do džínových kalhot, modré bundy, pod kterou měl mikinu s kapucí. Na nohou měl černé tenisky s bílým lemováním a bílými tkaničkami. Muž hovořil plynně česky.

Informace k možnému pachateli loupežného přepadení nebo k výskytu odcizeného vozidla můžete policistům sdělit na telefonní číslo 974233710, případně na tísňovou linku 158. „Rovněž žádáme řidiče, kteří mají na vozidle záznamové zařízení a zaznamenali průjezd odcizeného vozidla, nechť též vyrozumí dačické policisty,“ doplnila policejní mluvčí.