Řidič při odbočování poškodil semafor a ujel, přišel o 7 bodů

ilustrační foto

BRNO – Jak popsal hlídce městské policie svědek v pondělí odpoledne, na rozhraní ulic Cejl a Koliště údajně řidič dodávky poničil semafor.

Do semaforu zavěšeného na rohu budovy narazila dodávka vrchní částí nákladového prostoru ve chvíli, kdy odbočovala na křižovatce. Semafor se po střetu zkřivil a vychýlil ze své osy zhruba o třicet stupňů. Jeden z jeho krytů spadl na zem pod kola dalšího projíždějícího vozidla. Řidiče dodávky to ale evidentně nijak nezajímalo a pokračoval v jízdě. Strážníci zjistili, že dopravní značení je sice poničené, ale funkční. I přes to informovali pracovníky Brněnských komunikací, aby prověřili, zda není ohrožena bezpečnost a plynulost provozu. „Veškeré poznatky včetně kamerového záznamu, kde je čitelná registrační značka vozidla, pak hlídka předala republikovým policistům. Řidiči za tento dopravní přestupek hrozí pokuta do pěti tisíc korun, zákaz činnosti až na půl roku a odečteno mu bude sedm bodů,“ vyjmenovala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.