VIDEO: Kufr plný marihuany objevili ve Vysočanech

PRAHA – Policisté ve Vysočanech zastavili vozidlo a zkontrolovali posádku. Vše probíhalo hladce do okamžiku, kdy chtěli vidět zavazadlový prostor vozidla. Ukrýval tři pytle se sušenou marihuanou.

Příslušníci pohotovostní motorizované jednotky v rámci běžného výkonu služby zastavili v pátek dvacátého srpna odpoledne osobní vozidlo Škoda a provedli kontrolu i tříčlenné osádky,“ uvedl dnes policejní mluvčí Jan Rybanský. Kontrola probíhala v naprostém pořádku, řidič i ostatní pasažéři s policisty spolupracovali, byli komunikativní a řidič se ochotně podrobil testu na alkohol i drogy, které byly negativní.

Bezbřehá aktivita kontrolovaných skončila ve chvíli, kdy přišla na řadu kontrola zavazadlového prostoru,“ doplnil mluvčí. Spolucestující se zdráhal kufr otevřít a dobře věděl proč. Cestovní taška uvnitř totiž ukrývala tři pytle se sušinou rostliny, kterou okamžitě všichni přítomní policisté poznali. Následně provedená expertiza potvrdila, že jde o bezmála půl druhého kilogramu marihuany.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič se spolujezdcem putovali na policejní služebnu k podání vysvětlení. Třetí z posádky vozu byl omezen na osobní svobodě a byla mu přiložena služební pouta. Byl totiž podezřelý ze spáchání trestného činu výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V případě odsouzení tak muži hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Policejní video je ke stažení na tomto odkazu.