Zdrogovaný řidič se proháněl ve Fabii po Kašperských Horách

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

KAŠPERSKÉ HORY – Úlovek včera zaznamenala policejní hlídka, která pětačtyřicet minut po čtrnácté hodině zastavila Vimperskou ulicí projíždějící osobní auto značky Škoda Fabia.

Při kontrole policisté zjistili totožnost čtyřiadvacetiletého muže z obce na Horažďovicku. Mladík se podrobil testu na návykové látky, který ukázal pozitivní výsledek na pervitin a konopí. Následně souhlasil s lékařským vyšetřením a byl převezen do nemocnice v Sušici, kde mu provedli odběry biologických materiálů.

To však nebyl jediný přestupek, kterého se tento řidič dopustil. „Dále policisté zjistili, že muž má podle rozhodnutí Městského úřadu v Horažďovicích uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od měsíce září 2020 na 14 měsíců. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.