Žena uvěřila podvodníkovi na internetu, zaslané peníze už neuvidí

ilustrační foto

HODONÍN – Starší ženu z Hodonínska kontaktovala neznámá osoba prostřednictvím sociální sítě. Vydávala se za staršího muže a poslala žádost o přátelství. Žena tuto žádost přijala.

Žena začala s mužem komunikovat, až v ní svým vystupováním vzbudil sympatie a důvěru v možný budoucí partnerský vztah. Později žena od něho dostala zprávu, že odcestoval do exotických zemí, kde jej měli místní obyvatelé přepadnout, vzít mu veškeré peníze a doklady. Dále psal, že na to, aby mohl odtud vycestovat zpět, potřebuje peníze na nové doklady. Proto požádal spřízněnou ženu z Hodonínska, aby mu poslala peníze na nutné výdaje. „Důvěřivá žena mu pomocí bankovního převodu zaslala přes 2000 Euro. Až později vyšlo najevo, že celý příběh i profil na sociální síti byl podvod,“ vysvětlil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policie před podobnými případy, kterých se objevuje stále mnoho, důrazně varuje. „Nikdy neposílejte peníze osobám, které osobně neznáte, nikdy jste je neviděli a neznáte jejich pravou identitu. Za falešnými profily na sociálních sítích se ukrývá mnoho podvodníků,“ dodal Zámečník.