Hasiči zasahovali u pěti bouraček, při jedné z nich se zranili tři lidé

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Dopravní nehoda tří osobních aut a náklaďáku za kruhovým objezdem, srážka tří vozidel a dodávky, nebo střet motorky s osobním autem. Nejen toto byly zásahy profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek na Hradecku a Trutnovsku za uplynulý den.

Na Hradecku došlo ke třem dopravním nehodám. O bouračce kamionu, který půl hodiny po třetí hodině ranní havaroval mezi obcemi Holohlavy a Černožice, jsme vás informovali včera ve večerních hodinách v článku: Kamion naboural do svodidel, z poškozené nádrže uniklo na silnici skoro 100 litrů nafty.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V královéhradecké metropoli došlo k dopravní nehodě na silnici č. 35, kde se střetla v Koutníkově ulici za kruhovým objezdem u ČKD nedaleko odbočky na Břízu, tři osobní auta a nákladní vozidlo. Krátce před třetí hodinou odpolední museli na místo přispěchat místní profesionální hasiči ze stanice Pražská. Při nehodě se zranil jeden člověk, který musel být předán do péče záchranářů.

V Blešně, deset minut před půl pátou odpoledne, havarovala na silnici č. 11 tři osobní auta a dodávka. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem. „Hasiči provedli opatření proti vzniku požáru a usměrňovali dopravu, silnice byla průjezdná kyvadlově. Tři osoby si převzala do péče zdravotnická záchranná služba, jednotky odpojily u dvou havarovaných automobilů akumulátory,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Poté proběhlo zajištění a zadokumentování místa zásahu, po něm byla auta odstraněna mimo silnici a jednotky se postaraly o úklid vozovky.

Na Trutnovsku bylo zapotřebí, u dopravních nehod, hasičů celkem dvakrát. V Trutnově, došlo krátce před šestou hodinou ranní, k bouračce motorky a osobního auta. Místní profesionální hasiči, zajistili havarované dopravní prostředky a zlikvidovali drobné množství uniklých pohonných hmot. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

V Hajnicích u Výšinky, na silnici č. 37, bourala dvě osobní auta a náklaďák. K nehodě došlo krátce před devátou hodinou dopoledne. O jednoho zraněného se musela postarat zdravotnická záchranná služba. Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Hajnic, zajistili místo události a řídili v místě dopravu. Po příjezdu policistů na místo, jim hasiči celou událost předali k vyšetřování.