Nehoda motorkářů zastavila provoz na D1. Na místě zasahoval vrtulník

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – K vážné dopravní nehodě, při níž se srazily dva motocykly, došlo včera večer na dálnici D1. První z motorkářů začal brzdit, druhý však nezpomalil, a tak způsobil srážku. Po nehodě byl jeden z mužů letecky transportován do nemocnice.

Nehoda se stala v úterý 24. srpna před devátou hodinou večer na 96. kilometru dálnice ve směru na Prahu. Dva motocykly značky Kawasaki jely za sebou v levém jízdním pruhu. První motorkář začal brzdit, protože se před ním tvořila kolona. Muž jedoucí za ním na to však nestihl zareagovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jednačtyřicetiletý motocyklista se nechoval ohleduplně a ukázněně a nejel takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled, a tak narazil svojí přední pneumatikou do zadní pneumatiky motocyklu, který zpomaloval. Vlivem tohoto nárazu se stal motocykl neovladatelný, přetočil se na pravý bok a motocyklista spadl na zem,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dvaačtyřicetiletý muž se při pádu zranil, druhý motocyklista zastavil a šel mu poskytnout první pomoc. Záchranná služba vyslala na místo vrtulník, který zraněného přepravil do nemocnice. Až do jeho odletu byl provoz na dálnici ve směru na Prahu zastaven.

U obou motocyklistů provedli policisté orientační dechové zkoušky s negativním výsledkem. Při nehodě vznikla škoda ve výši 35 tisíc korun. Další okolnosti nehody šetří policisté z dálničního oddělení Velký Beranov.