Očkovací centrum ve sportovní hale se uzavírá, dále se bude očkovat v Nemocnici Znojmo

ilustrační foto: Jihomoravský kraj

ZNOJMO – Příští týden se uzavře ve Znojmě očkovací centrum ve sportovní hale. Poslední vakcína zde bude aplikována tento pátek. Další očkování bude probíhat v ambulanci v prostorách nemocnice, kde navíc bude v upravené provozní době pokračovat PCR a antigenní testování.

V příštím týdnu nemocnice vrátí sportovní halu na Dvořákové ulici městu Znojmu, které v lednu nemocnici halu zapůjčilo ke zřízení očkovacího centra. „Od úterý 31. 8. bude nově otevřena ambulance pro očkování v budově H s přístupem přímo z parkoviště u nemocnice. Očkovat budeme s ohledem na kapacitu ambulance už pouze registrované zájemce. Sem se také pro druhou dávku dostaví všichni, kdo byli první dávkou naočkování v hale po 10. srpnu,“ informoval ředitel Nemocnice Znojmo Martin Pavlík. O tomto jsou všichni informováni při vydání průkazu po první dávce. „Současně budou upozorněni SMS a e-mailem z rezervačního systému, kde náš koordinátor pro očkování změní místo pro podání druhé dávky,“ doplnil Martin Pavlík. Ambulance bude v provozu v úterý a čtvrtek od 7:30 do 15:00 hodin v přízemí budovy H, která se nachází v těsné blízkosti parkoviště před nemocnicí. Tam mohou zájemci pohodlně zaparkovat a nemusí přímo vstupovat do samotné nemocnice. Očkovat se bude nadále vakcínou Pfizer/Biontech. Pediatr bude přítomen vždy ve čtvrtek. Je třeba se registrovat zde. Do této chvíle eviduje znojemská nemocnice více jak 80 tisíc naočkovaných dávek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nemocnice nadále provádí PCR a antigenní testy. „Od 1. 9. budou testy prováděny v pondělí, středu a pátek. PCR testy od 7:00-9:00 a testy antigenní od 9:30-12:00. PCR testy jsou prováděny na základě indikace lékařem či hygienou. Dobrovolný PCR test je hrazen zdravotní pojišťovnou 2x do měsíce. Testy antigenní hradí zdravotní pojišťovna 1x za 7 dní. Na oba testy je nutné se objednat přes webové stránky nemocnice,“ sdělila Petra Veselá, tisková mluvčí Nemocnice Znojmo. Nemocnice neprovádí testy pro samoplátce. Objednání na testy je možné na www.nemzn.cz. Očkování a antigenní testování probíhá v budově H přístupné z parkoviště. PCR testy jsou prováděny naproti v unimobuňce jako doposud.

zdroj: Nemocnice Znojmo