Opilec vyhrožoval lidem se sekyrou v ruce

Ilustrační foto

BRNO – Pětadvacetiletý muž pod vlivem alkoholu včera odpoledne v centru Brna vyhrožoval ostatním lidem se sekyrou v ruce. Nakonec skončil na záchytce a zodpovídat se bude správnímu orgánu.

V restaurační zahrádce v Jánské ulici přišel k jednomu z návštěvníků muž, který po něm chtěl peníze. Když mu je štamgast odmítl dát, plivl pod jeho stůl a z pouzdra pod opaskem vytáhl sekyru, se kterou před ním mával. Vystrašený muž se ukryl vevnitř a vytočil linku 156. Agresor s nástrojem v ruce pokračoval do Poštovské ulice, kde ho našli strážníci, jak sprostě pokřikuje na zaměstnance podniku a také jemu vyhrožuje sekyrou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Již z prvního pohledu bylo zřejmé, že je muž pod vlivem alkoholu nebo omamných látek. Nebyl schopný odpovědět, jestli má předmět u sebe. Ten nakonec našla hlídka pohozený na zemi. Když se chtěla přesvědčit, jestli u sebe nemá další zbraně, začal být výtržník agresivní a pokusil se ji napadnout. Skončil proto v poutech a nakonec zamířil na záchytnou stanici. „Republikoví policisté vyloučili spáchání trestného činu. Dotyčný se bude po vystřízlivění zpovídat správnímu orgánu za přestupek proti občanskému soužití,“ uzavírá tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková.