Policisté pátrají po řidiči, který v Třebíči srazil cyklistku

K nehodě došlo na křižovatce ulic Táborská, Nová a Josefa Suka. Foto: Policie ČR

TŘEBÍČ – Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala dnes dopoledne v Třebíči. Neznámý pachatel srazil při předjíždění cyklistku, která poté skončila se zraněním v nemocnici. Pokud jste nehodu viděli, ozvěte se policistům na čísle 158.

K nehodě došlo ve středu 25. srpna po desáté hodině dopoledne na křižovatce ulic Táborská, Nová a Josefa Suka v Třebíči. „Dosud nezjištěný pachatel projížděl s dosud neustanoveným vozidlem ve směru od ulice M. Majerové, kdy v prostoru křižovatky začal předjíždět jízdní kolo, které řídila dvaašedesátiletá cyklistka,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Řidič si při předjíždění počínal tak nešikovně, že pravou stranou vozu vrazil do jízdního kola a srazil tak cyklistku na zem. Žena byla na místě ošetřena záchrannou službou a následně převezena do nemocnice k dalším vyšetřením. Její dechová zkouška vyloučila pití alkoholu. Řidič z místa nehody ujel. Na jízdním kole vznikla škoda 2 tisíce korun.

„Policisté se obracejí na případné svědky nehody, kteří projížděli místem a mají ve svých vozidlech palubní kamery, které by nehodový děj zachytily, aby se obrátili na linku 158 nebo přímo na policisty z dopravního inspektorátu Třebíč – 974 277 250 nebo 974 277 251,“ doplnila Dana Čírtková. Stejně tak by policistům pomohlo případné svědectví chodců, kteří se v místě nehody pohybovali.