Policisté pátrají po seniorce z Třebíče. Odešla z domova a už se neozvala

TŘEBÍČ – Od pondělní noci pátrají policisté na Třebíčsku po osmasedmdesátileté ženě z Třebíče – Boroviny. To, že zmizela, oznámil policistům její příbuzný v pondělí večer, když ji přišel navštívit a ona nebyla doma.

Seniorka odešla v pondělí 23. srpna během dne z domova a dosud o sobě nikomu nepodala žádnou zprávu. Doma zanechala mobilní telefon. Naposledy byla spatřena v pondělí odpoledne kolem třetí hodiny v okolí Borovinského rybníka, kam chodívala na procházky.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Od pondělní půlnoci zahájili policisté za účasti psovodů i vrtulníku pátrací akci, pátrání probíhalo celý včerejší den. „Do akce se zapojili také policejní potápěči, kteří propátrávali zejména Borovinský rybník a zadržovací nádrž nad rybníkem. V pátrání pokračují policisté také dnes od ranních hodin, kdy se zaměřují na prostor v chatové oblasti Poušov u Třebíče a policejní potápěči pátrají na rybníce u obce Stařeč. Jedná se o místa, která mohla žena navštěvovat v rámci procházek,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Pohřešovaná žena je zhruba 155 centimetrů vysoká, má hubenou postavu, krátké šedé vlasy a šedozelené oči. Popis jejího oblečení nemá policie k dispozici. „Pokud máte informace o tom, kde se žena nachází, nebo jste ji v době od pondělka do současné doby někde potkali, kontaktujte linku 158,“ dodala Dana Čírtková.