Prostějovský babybox poprvé posloužil

ilustrační foto

PROSTĚJOV – Není tam marně! Do prostějovského babyboxu někdo v úterý po poledni odložil novorozenou holčičku. Byla pojmenována Barunka.

Holčička je prvním děťátkem odloženým do prostějovského babyboxu, otevřeného v roce 2013. Letos je už devátým děťátkem v babyboxu a celkové skóre holky versus kluci zvýšila na 121:102 ve prospěch holčiček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Pojmenoval jsem ji Barbora, podle dcery hlavního dárce prostějovského babyboxu Petra Bečičky, šéfa brněnské počítačové firmy 100MEGA Distribution. Petr Bečička je služebně nejstarším mecenášem babyboxů. Poprvé přispěl v roce 2007 na zřízení babyboxu ve Zlíně,“ vzpomíná zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

„Je krásná! Váží 2 700 gramů a měří 48 cm. Byla pečlivě oblečená, celá v bílém, zabalená v plyšové dece. Pupečník měla podvázaný gumičkou do vlasů,“ řekla primářka dětského oddělení Nemocnice Prostějov Lenka Šigutová.

Ať žije Barbora z Prostějova! Ať žijí Barbora a její tatínek Petr Bečička, šlechetný dárce!