Rekonstrukce tramvajové trati je u konce, vlaky zde nyní pojedou dvojnásobnou rychlostí

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Dnes proběhlo slavnostní ukončení rekonstrukce trati Valašské Meziříčí – Hustopeče nad Bečvou. Nechybělo ani zmodernizování stanice Lhotka nad Bečvou. Vlaky zde nyní budou na Slovensko jezdit rychlostí až 160 kilometrů za hodinu.

„Přínosy této stavby mohli cestující pocítit již v dálkových vlacích v průběhu tohoto roku, kdy se traťová rychlost zvýšila nejprve na 120 km/h a v polovině června na 155 km/h,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. Největší rekonstrukcí prošla stanice Lhotka nad Bečvou, kde kromě obnovy tamní výpravní budovy vzniklo nové ostrovní nástupiště s bezbariérovým podchodem.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V celém úseku došlo k rekonstrukci železničního spodku, ke zřízení nového železničního svršku, trakčního vedení a zabezpečovacího zařízení. Rekonstruovány byly všechny železniční mosty a propustky, část propustků byla zrušena. Součástí stavby byla i příprava na dálkové ovládání zabezpečovacího zařízení z centrálního dispečerského pracoviště v Přerově. V lokalitě Střítežík byl vybudován železniční most, který zajistí mimoúrovňové křížení budoucí cyklostezky s železniční tratí podjezdem.

Stavební práce začaly v červnu 2019 a vyžádaly si částku 1,6 miliardy. Dotace z Evropské unie činila 1,2 miliardy.