Silnice v Želechovicích projde opravou, na řidiče čeká částečná uzavírka

Ilustrační foto

ŽELECHOVICE NAD DŘEVNICÍ – Téměř 400 metrů silnice v Želechovicích nad Dřevnicí projde ještě letos opravou. Spolu s tím se obec pustí výstavby chodníku, obnoví se osvětlení a zastávky. Motoristé se tu musí připravit na částečnou uzavírku.

Rekonstrukce se týká silnice III/49020 v lokalitě Paseky, která směřuje z Želechovic na Provodov. Šířka vozovky se sjednotí na 6 metrů, vpravo bude lemována nezpevněnou krajnicí se zabezpečovacím zařízením podél potoka, po levé straně se vybuduje zvýšená betonová obruba. Na silnici se upraví případné poruchy a obnoví se asfaltové vrstvy. Silničáři také zajistí odvodnění a obnoví dopravní značení.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do oprav se pustí i sama obec. Místní se mohou těšit na nový chodník, dešťovou kanalizaci, veřejné osvětlení a zastávky autobusů.

Stavět se začne 1. září a hotovo by mělo být do 30. listopadu letošního roku. Vše proběhne za částečné uzavírky, kdy budou dopravu řídit semafory.