VIDEO: Nebezpečný muž s nožem v Praze 9! Chtěl, aby ho zastřelili

PRAHA – Na tísňovou linku policie zavolal v noci oznamovatel a uvedl, že se v Praze 9 pohybuje muž v černé mikině a s nožem v ruce ohrožuje okolí. Policisté uvedeného muže skutečně nalezli na parkovišti. Chtěl se nechat zastřelit a proto neuposlechl zákonné výzvy.

Ve čtvrtek před jednou hodinou ranní přijal operační důstojník tísňové linky oznámení, že se v Šestajovické ulici v Praze 9 pohybuje muž v černé mikině s nožem v ruce,“ uvedla dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Na místo okamžitě vyrazili policisté z místního oddělení Prosek, aby oznámení prověřili. Na parkovišti skutečně nalezli muže odpovídajícího popisu, který se s nožem v ruce blížil k nim.

Muž šel přímo k policistům, nereagoval na jejich výzvy a snažil se je vyprovokovat,“ doplnila mluvčí. Po několika výzvách, aby muž odhodil nůž, použili policisté slzný sprej. Následně byl muž odzbrojen a za použití donucovacích prostředků omezen na osobní svobodě. Muž policistům sdělil, že na linku 158 volal on sám a chtěl je vyprovokovat, aby ho zastřelili. Devětadvacetiletému muži byli přivoláni záchranáři, kteří jej převezli do psychiatrického zařízení. Případem se policie i nadále zabývá. Policejní video je ke stažení na tomto odkazu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.