VIDEO: Noční pronásledování ujíždějícího auta: Tentokrát ho řídila žena

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Ve Vranovicích chtěli policisté zastavit osobní automobil VW Golf, který jim před několika dny ujížděl. Pronásledované vozidlo skončilo v Uherčicích v poli, tam hlídka osádku zadržela.

Pohořeličtí policisté se v noci ve Vranovicích vydali za osobním automobilem značky VW Golf. Chtěli ho zastavit, protože byli přesvědčeni, že za jeho volantem sedí pětadvacetiletý muž, který se jim před několika dny snažil ujet. Když dali vozidlu signál k zastavení, řidič i nyní opět reagoval zrychlením a začal ujíždět. Z Vranovic zamířil směrem do Uherčic, a po asi šestikilometrové honičce s mnoha přestupky odbočil na polní cestu, kde skončil v poli. Policisté posádku automobilu po hrozbě namířenou služební zbraní zadrželi. Měla stejné obsazení jako při minulé stíhací jízdě, za volantem automobilu ale tentokrát seděla o tři roky mladší žena. Ta sice pod vlivem alkoholu nebyla, ale test na přítomnost drog odmítla. I tak jí policisté zadrželi řidičský průkaz. Policisté taky zjistili, že její auto stále nemá sjednané povinné pojištění, „Spolujezdec se pokusil z místa utéct. Jeho počínání bylo ale marné,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.