OBRAZEM: Ve Zlíně se začne stavět nové dopravní napojení průmyslové zóny Zlín-východ

Vizualizace: město Zlín

ZLÍN – Největší dopravní stavba za posledních deset let v krajském městě odstartuje na jaře příštího roku. Jedná se o nové dopravní napojení průmyslové zóny a městské části Příluky. „Cílem stavby je přímé napojení průmyslové zóny mimo zastavěné území za účelem zkvalitnění dopravní dostupnosti a odlehčení obytné zástavby místním částem Příluky a Lužkovice,“ přiblížil záměr mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Nové napojení bude tvořit mimoúrovňová křižovatka vedoucí nad železniční tratí. Ta vyústí v kruhový objezd na místní komunikaci v ulici Cecilka. Odtud povede sjezd k záchytnému parkovišti. „Záchytné parkoviště bude sloužit jako přestupný bod na veřejnou dopravu pro cestování dále do centra města. Kapacita parkoviště P+R bude přibližně 140 míst,“ popsal Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V rámci stavby dojde k propojení páteční cyklotrasy. Stávající most nahradí lávka pro pěší a cyklisty, která zajistí plynulou návaznost již existujících cyklostezek směrem na Vizovice. Motoristé se zase dočkají opravených místních komunikací.

„Stavba nového silničního napojení bude jednou z největších nových dopravních staveb na území města Zlína. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na získání dotací a přípravě této strategické stavby. Stejně tak děkuji Ředitelství silnic a dálnic za spolupráci v rámci tohoto projektu,“ sdělil radní pro dopravu Michal Čížek.

Vizualizace: město Zlín
Vizualizace: město Zlín
Napojení I/49. Vizualizace: město Zlín
Parkoviště P+R. Vizualizace: město Zlín
Vizualizace: město Zlín
Vizualizace: město Zlín
Vizualizace: město Zlín