Policisté se připravují na barumku, na silnicích už přistihli první „závodníky“

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Zatímco se start jubilejní Barum Czech Rally Zlín kvapem blíží, policisté se začínají více zaměřovat na řidiče v kraji. A jak už bývá zvykem, mnozí z nich před motoristickou soutěží přidali na rychlosti.

Policisté zkontrolovali tři stovky vozidel a zjistili 67 přestupků. „Nejčastějším přestupkem bylo stejně jako v jiných letech překročení nejvyšší povolené rychlosti, a to ve 45 případech,“ sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zcela čisté svědomí neměli ani účastníci barumky, u těch hlídky zaznamenaly čtyři přestupky. „V jednom případě policisté řešili nesprávný způsob jízdy a tři řidiči nezastavili na červenou u přenosného semaforu,“ upřesnil Jaroš.

Na pořádek ve městě bude dohlížet 50 strážníků

Na zajištění klidu v ulicích krajského města se zase připravují zlínští strážníci. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka v uplynulých letech řešili hlavně špatné parkování a vstup fanoušků na cizí pozemek. „Při minulých ročnících byly zaznamenány případy, kdy někteří spoluobčané za účelem lepšího výhledu byli schopni šplhat po okolních budovách. Je si však třeba uvědomit, že například stříška nad vchodem není konstruována pro zatížení stojícími osobami, které tak vážnému nebezpečí vystavovaly nejen sebe, ale i spoluobčany stojící kolem,“ zdůraznil Janík.

Diváci by se také měli dostavit na rychlostní zkoušky v předstihu a ideálně využít MHD. „Míst pro zaparkování bude nejen v centru města velmi málo a strážníci nebudou tolerovat parkování v místech, kde by byl omezen průjezd vozidel IZS a MHD. Mezi velmi problematické úseky patřily v minulosti ulice ve čtvrti Letná, vozidla nebude možno odstavovat ani v uzavřeném odbočovacím pruhu na třídě Tomáše Bati nad tržištěm, který slouží jako nástupní plocha pro vozidla IZS a MHD před ukončením městské rychlostní zkoušky,“ uvedl Pavel Janík.