Tragická nehoda včera odpoledne zablokovala dálnici D1 u Hranic

HRANICKO – Při tragické dopravní nehodě, která se včera odpoledne stala na dálnici D1 u Bělotína ve směru na Ostravu, přišel o život mladý řidič dodávky. Z dosud nezjištěných příčin narazil do pojízdné uzavírkové tabule, která byla připojena ke stojícímu náklaďáku.

Včera po půl čtvrté odpoledne byla policii oznámena vážná dopravní nehoda mezi dodávkou a náklaďákem na 311. kilometru dálnice D1 u Bělotína ve směru z Olomouce na Ostravu. Podle dosavadního šetření řídil 28letý řidič dodávku Renault Master v levém jízdním pruhu a z dosud nezjištěných příčin narazil do pojízdné uzavírkové tabule, připojené ke stojícímu náklaďáku. Dodávka byla po nárazu odmrštěna ostře vpravo přes celou šíři tříproudé dálnice. „Řidič ve vozidle cestoval sám a při nehodě utrpěl smrtelné zranění,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Hmotnou škodu odhadli policisté na 2,5 milionu korun. Místo dopravní nehody bylo uzavřeno a veškerá doprava na Ostravu byla odkloněna na EXITu Hranice na silnici na Bělotín. Provoz na dálnici byl znovu obnoven před půl devátou večer.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .