U pěti bouraček bylo zapotřebí hasičů, bohužel došlo i ke zranění

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Lejšovka)

KRÁLOVÉHRADECKO – Převrácený návěs od kamionu ve škarpě, bouračka osobního auta a dodávky s vozíkem, nebo převrácené auto na střeše. Nejen takové byly zásahy profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek na Hradecku, Náchodsku a Rychnovsku.

Na Hradecku došlo ke dvěma dopravním nehodám. V katastru obce Lejšovka, mezi Smržovem a Libřicemi, boural kamion s návěsem. Pod vozidlem se utrhla krajnice a návěs skončil otočený ve škarpě na boku. K místu nehody, krátce před osmou hodinou ranní, přispěchali profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka z Černilova. Jednotky zkontrolovaly, jestli neunikají pohonné hmoty a místo zásahu předali policistům k vyšetřování. Odtah vozidla si zajistil jeho šofér.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Předměřicích nad Labem došlo k bouračce osobního auta a dodávky s vozíkem, a to na silnici č. 33 s odbočkou na Světí. Krátce před čtvrtou hodinou odpolední musela na místo přispěchat jednotka profesionálních hasičů ze stanice Hradec Králové – Pražská. Obě auta byla mimo silnici a nepřekážela tak v provozu. Při bouračce se nikdo nezranil.

Na Náchodsku došlo k jedné bouračce a to přímo v Náchodě. V Riegrově ulici, krátce před půl čtvrtou odpolední, zde havaroval osobní automobil, který skončil převrácený na střeše. Místní profesionální hasiči zajistili místo události a zkontrolovali, jestli neunikají pohonné hmoty. „Jednu dospělou zraněnou osobu transportovali záchranáři následně do nemocnice, dvě děti byly bez zranění. Hasiči pomohli s naložením havarovaného automobilu na odtah, zlikvidovali drobný únik oleje a postarali se o úklid vozovky,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na Rychnovsku došlo ke dvěma bouračkám. Dvě minuty po půl deváté hodině dopoledne, museli profesionální rychnovští hasiči odstraňovat následky havárie tří osobních aut na silnici č. 14 v Rychnově nad Kněžnou. Silnice byla v době zásahu průjezdná jen kyvadlově. Jednotka zajistila místo nehody a zasypala uniklé provozní kapaliny sorbetem. Při bouračce se naštěstí nikdo nezranil.

V Kostelci nad Orlicí, ve tři hodiny odpoledne, havarovala dvě osobní auta ve Frošově ulici. Na místě zasahovali rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolná jednotka. Na silnici vytekla pouze náplň do ostřikovačů, při nehodě nebyl nikdo zraněn.