Cyklo-memoriál na porubské Hlavní třídě láká o víkendu na olympioniky z Tokia

Foto: ÚMOb Poruba

OSTRAVA – Závěr srpna patří v Ostravě-Porubě tradičně závodům v silniční cyklistice, které nesou název Memoriál Jana Veselého. Letos se závod koná už po osmnácté.

Dne 28. srpna na Hlavní třídě nebudou ve startovním poli scházet opravdu zajímavá jména. Největšími hvězdami budou čeští olympionici z Tokia Michael Kukrle a Michael Schlegel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Závody odstartují už v 10.00 hodin. „Nepůjde jen o závody dospělých. Na kolech se představí všechny věkové kategorie,“ řekl mluvčí porubské radnice Martin Otipka s tím, že startovat bude více než třicet klubů, které jsou líhní mladých talentů silniční cyklistiky.

Pro diváky bude zajímavý souboj v kategoriích juniorů, kde proběhne bitva mezi trojicí aktuálně nejrychlejších cyklistických es. Zajímavé ale budou i další kategorie. Například ta se staršími žáky.

Aktuální držitel dresu mistra České republiky Michael Kukrle byl většinu tokijského olympijského závodu v úniku a nakonec skončil šestatřicátý. V časovce pak své umístění ještě o deset míst vylepšil. Michaela Schlegla bohužel do závodů nepustil pozitivní covid test. Oba ale budou patřit k favoritům ostravského závodu, který startuje v 17.00 hodin.

Pobavit se ale mohou přijít i ti, kteří cyklistice neholdují. Připraveno bude občerstvení i zábavné atrakce pro děti. Malí účastníci akce se mohou těšit na skákací hrad, šest herních stanovišť a v čase od 14.00 do 16.00 hodin rovněž na malování na obličej.

Volný čas v regionu:

Moravskoslezský kraj má novou rozhlednu. Najdete ji na Novojičínsku