Děti v Uherském Hradišti se mohou těšit na další opravená hřiště

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Dřevěné prvky na mnoha dětských hřištích v Uherském Hradišti už dosloužily. V následujících měsících se proto šest z nich dočká herních prvků a atrakcí z odolných materiálů.

Nedostatky na dětských hřištích odhalila revize ze začátku roku. Nevyhovující herní prvky proto musely být odstraněny. „Nejde jen o to, že technická a bezpečnostní kritéria revize jsou velmi přísná, ale je nutné si přiznat, že v první řadě jde o bezpečnost našich dětí. Životnost dřevných prvků je naplněna, některé již mají za sebou i více než 12 let. Dřevěné prvky degradují poměrně rychle a silně se na nich podepisují povětrnostní podmínky,“ sdělil místostarosta Čestmír Bouda.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dětská hřiště V Kunovském lese a v Jarošově Na Návsi se začnou opravovat už koncem srpna. „Na tato hřiště budou použity prvky s použitím takových materiálů, které vyžadují minimální následnou údržbu.  Dětská hřiště budou pro všechny věkové skupiny dětí. Herní prvky budou odolné, bezpečné a velmi atraktivní,“ popsal mluvčí města Jan Pášma.

Během září přijde řada na další čtyři hřiště. Při obnově vybavení hřišť by se na Sadové 1031 měla objevit nová sestava s houpačkami a se skluzavkou, kolotoč a kládová houpačka. Na Rybníku se děti mohu těšit na vysoký domeček s tubusovou skluzavkou, houpadla a kládovou houpačku. A ve Staré Tenici plánuje město velkou sestavu se skluzavkami a tunelem, dvojhoupačku s hnízdem, kládovou houpačku a jednotlivá houpadla.

V plánu je i rozšíření hřiště v Míkovicích U Přehrady. „Na ploše přibude nová sestava se skluzavkami, trojhoupačka s hnízdem, kolotoč a workout sestava. Místní komise Míkovice na obnovu dětského hřiště s workout prvkem dala finanční příspěvek 800 tisíc korun,“ dodal místostarosta Bouda.