Ignorace dopravních značení i alkohol za řídítky. Dopraváci si na Berounsku posvítili na cyklisty!

Foto: Policie ČR

BEROUN – Berounští dopravní policisté spolu s městskou policií se uplynulý víkend zaměřili na kontrolu cyklistů. Prověřovali, jak dodržují zákony a dbají pravidel BESIP. Moc dobře to nedopadlo.

Hlídky byly na několika stanovištích, jak na území města, tak na přilehlých cyklostezkách. Setkat s policisty jste se mohli například na cyklostezce Hýskov – Beroun, na stezkách a přímo v Berouně

Policisté kontrolovali požití alkoholu před jízdou a pozornosti neunikl ani technický stav jízdního kol. Hlídky se ale zaměřily na kontrolu dodržování dopravního značení, které mnohým cyklistům dělá problém. Především zákazové a příkazové značky mnohým uživatelům bicyklů nic neříkají.

Celkem policisté se strážníky zkontrolovali několik desítek cyklistů a odhalili patnáct cyklistů pod vlivem alkoholu. Nevyšší naměřené hodnota u kontrolovaného byla ve výši 1,96 promile. Tři osoby nadýchaly jedno promile a dva jedoucí na bicyklu test na alkohol odmítli.

Vzhledem k tomu, že cyklistika se v regionu jen kvete, budou podle tiskové mluvčí Michaely Nováková, kontroly nadále pokračovat!

Foto: Policie ČR