Na trh práce se vrací optimismus

Rozjezd ekonomiky po uvolňování koronavirových opatření potěšil odborníky i zaměstnavatele. Počty nezaměstnaných se v letních měsících nezvýšily a ekonomové i personální agentury očekávají v září výrazné oživení pracovního trhu. S nižším počtem nezaměstnaných ale začnou chybět pracovníci s vyšší kvalifikací.

Po rozvolnění koronavirových opatření se lidé vracejí do práce a na začátku léta ubylo nezaměstnaných. V Česku totiž chybí i zahraniční pracovníci, kteří se po pandemickém úprku ještě nevrátili. K poslednímu červenci evidoval Úřad práce České republiky 272 178 uchazečů o zaměstnání. „Obvykle v červenci nezaměstnanost v souladu se sezonním vývojem stagnuje, nebo nepatrně vzroste. Letos zůstala na stejné hodnotě jako v červnu. V tomto ročním období je často aktivita firem v oblasti přijímání nových zaměstnanců z důvodů celopodnikových dovolených utlumená. Oživení pracovního trhu se dá očekávat opět v září,“ uvedl generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon. Oproti loňskému roku je nezaměstnaných o zhruba 7 500 méně.

Chybí dělníci do výroby, ve službách pracují brigádníci

Během letních měsíců nezaměstnaných ubývá, protože najdou uplatnění v krátkodobých pracovních poměrech a do pracovního procesu navíc nastupují absolventi škol. Letos v rámci krátkodobých poměrů, včetně brigád, nabízeli zaměstnavatelé v červenci celkem 31 995 pozic, mimo jiné také pro pomocníky ve výrobě, stavebnictví, v dopravě a skladování nebo třeba pro uklízeče a montážní dělníky. Dlouhodobě mají zaměstnavatelé zájem zejména o pracovníky v dělnických profesích ve zpracovatelském průmyslu a stavebnictví i v sezonních činnostech, hlavně ve stavebnictví, zemědělství, zahradnictví, lesnictví, rybářství či živočišné a potravinářské výrobě.

Restaurace zachraňují brigádníci

Dlouhodobé uzavření restaurací a hotelů zasáhlo zaměstnavatele rovnou dvakrát. Nejenže zůstali bez hostů, ale jejich personál odešel do jiných odvětví, kde zůstal. Podle odhadů si zhruba 80 procent bývalých zaměstnanců v gastronomii našlo práci jinde a teď v českých restauracích a hotelech chybí zhruba třicet tisíc lidí. Majitelé hledají zaměstnance na sociálních sítích, prostřednictvím internetové inzerce či vlastních zaměstnanců, a tak se tato čísla neobjevují ve statistikách úřadu práce. „Jedná se např. o místa pro prodavače rychlého občerstvení a zmrzliny, kuchaře a obsluhu v restauracích, obsluhu čerpacích stanic, pracovníky call center, sběrače ovoce, plavčíky, pracovníky v zahradnictvích, recepční apod. Zaměstnavatelé tak řeší zejména zástupy za dovolené,“ dodal Viktor Najmon.

Personalisté očekávají masivní náborové kampaně

Podle průzkumu společnosti Manpower, která oslovila 705 zaměstnavatelů v České republice, se dají během podzimu očekávat nábory nových zaměstnanců.  „Rostoucí nezaměstnanost v době pandemie neznamenala pro zaměstnavatele snadnější nábory. Propouštění v gastronomii, službách a administrativních provozech nepřineslo nové uchazeče do průmyslu, zdravotnictví nebo školství. Poptávka firem se stále více míjí s dostupnými uchazeči, protože pandemie zmrazila trh práce. Kdo nemusí, nemění zaměstnání, protože to znamená nejistotu a riziko. Podle ManpowerGroup indexu trhu práce začínají firmy ve všech sektorech opět nabírat a uvádí, že mají ještě větší problém obsadit svá volná místa než před pandemií. Řešením složité situace na novém trhu práce je opět větší důraz firem na změnu a zvyšování kvalifikace zaměstnanců, využívání alternativních a flexibilních forem práce, zlepšování péče o zaměstnance a hledání nových způsobů, jak si vytvářet databázi potenciálních uchazečů do budoucna,“ uvedla Jaroslava Rezlerová, generální ředitelka ManpowerGroup Česká a Slovenská republika. Nejsilnější náborové plány předpokládá odvětví stavebnictví a zpracovatelský průmysl, pozitivní náborové plány hlásí konečně od začátku pandemie i ubytování a stravování, následované odvětvími financí, pojišťovnictví, nemovitostmi a dalšími službami.

Na změnu práce se připravte

Řada zaměstnavatelů se v posledním roce dostala do situace, kdy musela lidi propouštět, nebo dokonce ukončit svoji činnost. Pokud jste se dostali do situace, že musíte, nebo chcete změnit práci, dejte si záležet na tom, jak vás nový zaměstnavatel bude vnímat. První dojem je totiž nejdůležitější a podle něj se rozhodují i personalisté. Zaujmout tak musí nejen zaslaný životopis, ale i průvodní dopis, ve kterém stručně sdělíte, proč se ucházíte o danou pozici a proč by měli vybrat k pohovoru právě vás.

 

Jak na správný strukturovaný životopis

Dobře napsaný životopis je jedním z důležitých faktorů při hledání zaměstnání. V současné době preferují zaměstnavatelé tzv. strukturovaný životopis, kde je v heslech či krátkých větách uvedeno vše podstatné. Takto strukturovaný životopis umožní snadnější přehled a členění v souhrnu dalších životopisů, ze kterých si zaměstnavatel vybírá.

Základní schéma strukturovaného životopisu:

  1. Osobní a kontaktní údaje: jméno, adresa (trvalé i přechodné bydliště), telefon, e-mail, rok narození, občanství, rodinný stav.
  2. Předchozí a aktuální zaměstnání: chronologicky od nejnovějšího seřaďte vaše předchozí zaměstnání a praxi, uveďte přesně jméno předchozího zaměstnavatele, vaše pracovní zařazení, funkci a pracovní náplň. Absolventi bez předchozího zaměstnání mohou vypsat brigády, stáže či praxe dlouhodobějšího charakteru, které během studia absolvovali a které mají vazbu na výkon budoucího povolání, možný je odkaz na referenční osobu, na kterou se potenciální zaměstnavatel může obrátit pro doplnění dalších informací.
  3. Dosažené vzdělání: název a adresa jednotlivých škol a vzdělávacích zařízení včetně časového úseku, kdy jste školu navštěvovali, typ závěrečné zkoušky a kvalifikace, kterou jste získali. Základní školu není nutné uvádět, doplňte ale kurzy i absolvovaná školení.
  4. Cizí jazyky: výčet, úroveň jejich znalosti a dosažená zkouška.
  5. Práce na PC: stručná charakteristika stupně znalosti práce s PC, seznam programů, se kterými umíte pracovat a případné dosažené zkoušky či vlastnictví certifikátů.
  6. Další znalosti a dovednosti: nebojte se ve svém životopise uvést další schopnosti, které byste mohli využít v novém zaměstnání.
  7. Závěr: každý strukturovaný životopis by měl být zakončen datem vyhotovení a vlastnoručním podpisem. V případě, že zasíláte životopis elektronickou poštou, podpis formou vloženého oskenovaného obrázku se nepřipojuje, stačí pouze napsané jméno a příjmení. Pokud přiložíte i pracovní fotografii, personalista si vás lépe zapamatuje.