Nebezpečné křížení cyklostezky na Hladíkově vyřeší podjezd

Ilustrační foto

BRNO – Křížení cyklostezky podél Svitavy se čtyřproudovou silnicí na Hladíkově je velmi nebezpečné místo. Brno se proto rozhodlo pro vybudování podjezdu, který by mohl být hotový příští rok na jaře.

Již od roku 2002 se řeší bezpečnost cyklistů a chodců brázdící cyklostezku, která byla ve stejném roce vyasfaltována. Původním záměrem bylo vybudovat podchod, čímž by se ale snížila kapacita silnice první třídy a projekt by tak nemohl být povolen. V roce 2013 byla navrhnuta varianta podjezdu. Tento nápad však komplikoval blízký železniční most a finanční náročnost. Nyní má však město pro stavbu veškeré potřebné dokumenty a také dodavatele.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Celkové náklady na stavbu se vyšplhají na 13,5 milionu korun, předpokládaný začátek prací je stanoven na začátek října, firma má na zhotovení 150 dní. „Výběrové řízení na zhotovitele proběhlo již na jaře. Nechtěli jsme však rozkopat trasu, kterou ve špičkách projede až 2000 cyklistů a projde 600 chodců denně, během nejvíce exponovaných měsíců. Proto práce směřujeme do pozdějšího období, kdy je cyklostezka využívána méně, ale je stále možné stavět,“ vysvětlila primátorka Markéta Vaňková. Dobrou zprávou je, že se vše uskuteční bez větších dopravních omezení v lokalitě.