Prostějovští strážníci upozorňují: za nedodržení této značky můžete dostat pokutu až 2 tisíce

PROSTĚJOV – Dopravní značka K+R se používá od září 2010 a někteří řidiči netuší, co znamená, případně ji nerespektují. Jedná se o informativní značku označující parkoviště, na kterém lze zastavit za účelem vystoupení a nastoupení osob. Zkratka K+R vychází z anglického „Kiss and Ride“, v překladu tedy polib a jeď.

Takto označená parkovací místa slouží pro krátkodobé zastavení vozidla a dále k vystoupení a nastoupení osob, včetně naložení nebo vyložení zavazadel. Dopravní značka může být doplněna dodatkovou tabulkou určující platnost značky (například Po – Pá 7 -9 hodin a 12 – 16 hodin).

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Typicky se užívá například v blízkosti škol, kdy rodič doveze dítě do školy a zastaví na parkovišti označeném K+R. Dítě vystoupí a bezpečně odchází. Samozřejmě menší děti většinou rodiče doprovodí co nejblíže k budově školy. Následně by se měl řidič vrátit zpět k autu a z parkoviště odjet, aby parkovací místo mohli využít i ostatní řidiči. Auto by nemělo být na takto označeném parkovišti ponecháno dlouhodobě. „Za nedodržení dopravního značení může být řidiči udělena pokuta příkazem na místě až do výše 2 000 Kč,“ upozorňuje mluvčí Městské policie Prostějov Petr Zapletal.