Řidič pronásledovaný policisty nezvládl řízení a narazil do pomníku padlých v Ratíškovicích

Zdroj: Policie JMK

HODONÍN – Pomník obětem 2. světové války v Ratíškovicích před kostelem na ulici Vítězné je zcela rozbitý. Zničil ho ve čtvrtek odpoledne nárazem automobilu značky Alfa Romeo řidič, který nezvládl řízení ve velké rychlosti. Řidič byl po nárazu zraněný.

Pravděpodobně zdrogovaný řidič ujížděl po mokré silnici obcí rychlostí větší než 100 kilometrů za hodinu, protože prchal před policejním vozem. Nezvládl řízení a vjel na chodník. Po nárazu do pomníku a zdi bylo auto odraženo vlevo do silnice. Pomník obětem 2. světové války je bohužel zcela zničený, zůstal jen podstavec. Naštěstí nebyl zraněný žádný kolemjdoucí. Když jej policisté dostihli, již našli jen havarované vozidlo a v něm zraněného řidiče. Neprodleně mu poskytli první pomoc a přivolali sanitku. Muž byl s vážným poraněním odvezen do nemocnice. „Policisté při prověřování události zjistili, že vozidlo řídil muž, který má vysloven platný zákaz řízení a měl nastoupit do vězení za předchozí delikty. To mohl být také důvod, proč se snažil policejní hlídce ujíždět. Dechovou zkoušku u řidiče nebylo vzhledem k povaze zranění možné provést, vyžádali jsme si odběr a rozbor krve. Nicméně provedený orientační test na přítomnost drog v těle vykázal pozitivní hodnotu na amfetaminy. Případem se policisté dále zabývají,“ vysvětlil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

 

Zdroj: Lucas  Šupa

 

Pomník obětem 2. světové války v Ratíškovicích, zdroj: vets.cz