Řidička na Žďársku vylétla ze silnice a přetočila auto přes střechu

Ilustrační fotografie

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – K nehodě, za kterou mohla příliš rychlá jízda, došlo včera před polednem na Žďársku. Devatenáctiletá řidička nevybrala zatáčku a obrátila se s vozem přes střechu. Ona i její spolujezdkyně skončily v nemocnici.

Nehoda se stala ve čtvrtek 26. srpna o půl dvanácté dopoledne nedaleko Stříteže na Žďársku. „Řidička jela s vozidlem Škoda Fabia ve směru od obce Olší k obci Střítež, kdy po projetí táhlé pravotočivé zatáčky v klesání nepřizpůsobila rychlost jízdy a na mokré komunikaci nezvládla řízení,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vozidlo následně přejelo do protisměru a vyjelo ze silnice. „Řidička přední částí vozidla Škoda narazila do dna silničního příkopu, přetočila se s vozidlem přes střechu a zůstala stát vlevo mimo komunikaci na poli,“ dodala Dana Čírtková.

Řidičku i její spolujezdkyni převezli záchranáři k ošetření do nemocnice. Obě naštěstí z nehody vyvázly jen s lehkým zraněním. Policisté dali mladé ženě dýchnout, přítomnost alkoholu se neukázala. Na autě vznikla škoda ve výši 30 tisíc korun.