Tragická nehoda v Ivančicích: Nákladní auto srazilo chodce

Zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – V pátek v půl jedenácté dopoledne došlo v ulici Oslavanské v Ivančicích ke střetu nákladního vozidla a chodce. Vrtulník letěl pro chodce už zbytečně.

do Ivančic vyjely dvě jednotky hasičů, kteří zajistili místo nehody. Operátoři záchranářů vyslali do Ivančic ke sraženému chodci vrtulník, pozemní záchranářskou posádku a  inspektora provozu. „Muž však bohužel zemřel ještě před příjezdem našich zdravotníků. Utrpěl devastující zranění neslučitelná se životem. Už jsme mu nemohli pomoci,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. „Řidič nákladního vozu zřejmě přehlédl chodce, který mu během toho co stál a dával přednost vozidlům na hlavní silnici, vstoupil před vůz. Při následném střetu chodec utrpěl vážná zranění, kterým i přes poskytnutou první pomoc na místě podlehl. Řidič nákladního vozu nebyl při nehodě pod vlivem alkoholu ani jiné návykové látky,“ vysvětlil policejní mluvčí David Chaloupka. Během šetření této nehody museli rušnou dopravu v křižovatce řídit policisté.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.