V největší městské části Olomouce je nová silnice, autobusové zálivy i chodník

OLOMOUC – Stavební práce, které v Holici, největší městské části Olomouce, znamenaly v průběhu letních prázdnin dopravní omezení, jsou u konce. Opravená je silnice na Návsi Svobody a pro městské autobusy jsou tady tři nové zálivy u zastávek MHD. A myslelo se i na chodce, práce v městské části totiž doplnila i stavba chybějícího chodníku v Keplerově ulici.

„Podařilo se nám dokončit opravu další části místní komunikace v délce více než tři čtvrtě kilometru. Silnice na Návsi Svobody už nebyla v dobrém stavu a tato oprava navíc dobře navázala na první etapu, kterou jsme tady dělali v minulém roce,“ objasnil náměstek pro dopravu a investice Martin Major. Komunikace v Holici, kudy jezdí i městská hromadná doprava, má teď nový asfaltový koberec a tři nové autobusové zálivy, které kryjí žulové kostky. Stavební práce znamenaly kompletní frézování původních vrstev vozovky a celkové náklady na opravu komunikace přišly na 3,5 milionu korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Bylo to pro nás náročné období, kdy jsme měli v této lokalitě omezenou dopravu a jen po dohodě s pracovníky stavby opravovaným úsekem projížděla vozidla zásobování, pošty a technických služeb,“ připomněl předseda Komise městské části Holice František Ryšánek. „Výsledek ale stojí za to. A nezaznamenali jsme žádnou stížnost na průběh stavebních prací,“ dodal.

Opravu silnice v Holici navíc souběžně doplnila i stavba tolik potřebného nového chodníku podél frekventované Keplerovy ulice za 280 tisíc korun. Pohodlný dlážděný chodník o šířce dva metry opatřila stavební firma i novými odvodňovacími obrubami. „Díky novému propojovacímu chodníku tak vznikla ucelená bezbariérová trasa pro pěší v úseku od křižovatky ulic Keplerova a Partyzánská,“ upozornil náměstek Martin Major.

nový chodník Keplerova