Vandal v Bohumíně vážně poničil statnou lípu. Stromu teď hrozí, že se neuzdraví

Foto: Město Bohumín

BOHUMÍN – Vzrostlý perspektivní strom mezi domy na sídlišti Čs. Armády v Bohumíně se stal terčem neznámého vandala. Ten ze zdravé lípy doslova orval kůru. S následky se poničený strom bude potýkat několik let.

K poškození stromu v centru města došlo v polovině srpna. „Zahradníci kmen ošetřili, jak nejlépe a nejrychleji uměli. Využili prostředek s přídavkem fungicidu, aby se obnaženou kůrou nedostala do stromu infekce v podobě dřevokazných hub. Nevíme, zda je lípa natolik silná, aby se se závažným poraněním vypořádala,“ uvedla Ľubica Jaroňová z odboru životního prostředí bohumínské radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Loni v květnu v bohumínském areálu Hobbyparku někdo stejným způsobem zdevastoval kmen mladého Liliovníku tulipánokvětého. Na základě toho město urychlilo pořízení bezpečnostních kamer do areálu.

„Přestože už máme v ulicích 33 bezpečnostních kamer, strážníky i asistenty prevence kriminality, nejde v jednom okamžiku obsáhnout celé město. Pokud lidé vidí, že někdo ničí veřejné prostranství, ať neprodleně volají linku 156,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Volný čas v regionu:

Moravskoslezský kraj má novou rozhlednu. Najdete ji na Novojičínsku