VIDEO: Tak trochu nevydařená recese na Andělu

PRAHA – Dva muži v bílém a černém působili rozruch v křižovatce Anděl. Pak své recesistické sklony zaměřili na hlídku strážníků. Ti neměli pochopení a po fyzickém kontaktu došlo i na slzotvorný sprej.

Dva mladíci v černém a bílém oblečení si pro své rozptýlení vybrali rušnou křižovatku Anděl v Praze 5. „Mladíci si nejprve hlídku městské policie natáčeli na mobilní telefon a pak požádali o zapálení cigarety,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Jeden z hlídkujících strážníků odpověděl, že nemá zapalovač a doporučil mladíkům, aby si udržovali odstup. Mělo to však opačný účinek. Mladíci odpověděli, že mohou přece stát, kde se jim zlíbí a přistoupili blíže.

Na opakované zákonné výzvy pak jeden z mladíků reagoval tak, že strčil strážníka do ramene,“ doplnila mluvčí. V té chvíli použil strážník slzotvorný prostředek, další přivolal posily a na místo se rovněž dostavila hlídka Policie ČR. „Čtyřiadvacetiletý muž hlídky slovně urážel i během lustrace a šetření přestupků,“ uvedla ještě mluvčí. Celý případ byl předán k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.