Smrtelná nehoda uzavřela silnici I/52 u Mikulova

Zdroj: Policie JMK

BŘECLAV – V sobotu časně zrána uzavřela tragická dopravní nehoda dvou zahraničních aut hlavní tah na Vídeň I/52 u Mikulova. Jeden řidič zemřel, spolujezdkyně byla těžce zraněna. U nehody přistával vrtulník.

Osmapadesátiletý cizinec přejel se svým osobním vozem Hyundai z nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím zahraničním obytným vozem. Řidič Hyundai na následky zranění zemřel na místě, jeho spolujezdkyně byla vážně zraněna. „Žena utrpěla vážná poranění. Museli jsme ji zaintubovat a napojit na umělou plicní ventilaci. Letecky jsme ji přepravili do Fakultní nemocnice Brno,” sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Posádka obytného vozu měla jen lehčí zranění. „Okolnostmi dopravní nehody se zabývají dopravní policisté. Je pravděpodobné, že svoji roli zde mohla sehrát i únava nebo mikrospánek na dlouhé cestě. Alkohol byl u řidiče obytného vozu vyloučen,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Silnice byla do osmé hodiny dopoledne neprůjezdná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.