Šok pro cestující: Linkový autobus se málem převrátil u Bukoviny

Foto: HZS JMK

BLANSKO – Chvíle horka zažili cestující v pátek v půl čtvrté u Bukoviny na Blanensku, poté co uvízl linkový autobus v příkopu za pravou krajnicí. Autobus se naklonil přes krajnici a hrozil pád a přetočení na bok.

Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči vyprostili 6 cestujících plus řidiče. Na místě zasahovala jednotka dobrovolných hasičů Babice, která autobus zajistila pomocí okolo jedoucího nakladače. Jednotka dobrovolných hasičů obce Jedovnice provedla další zajištění pomocí navijáku a kladky. Po příjezdu profesionálních hasičů z Blanska byli cestující evakuováni. Hasiči poskytli jedné osobě v šoku tekutiny. Poté technika přejela na jiné místo, odkud opět stabilizovala autobus. Vyprostil ho vyprošťovací automobil ze stanice Brno–Lidická. Po vyproštění autobusu byla vyproštěna i zabořená cisterna hasičů a jednotky se mohly vrátit zpět na své základny. „Tímto děkujeme místnímu traktoristovi, který se toho ujal,“ napsali hasiči z Jedovnic na své stránce. Příčiny nehody zjišťuje policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.