Autobus s přívěsem na kola převážející děti hořel na Mohelnicku

foto HZS Olomouckého kraje

MOHELNICKO – Autobus s přívěsem na kola převážející převážně děti nezačal včera dopoledne hořet na Mohelnicku. Požár se rozšířil i do prostor pro cestující. Naštěstí se podařilo všechny včas evakuovat.

Včera krátce před jedenáctou hodinou dopolední přijali hasiči prostřednictvím telefonátu na linku 112 oznámení o zahoření v motorové části autobusu poblíž Mírova na Mohelnicku. Na místo vyrazily čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. „Při požáru došlo k výraznému rozšíření i do prostor pro cestující. Naštěstí se všichni včas dostali do bezpečí,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Celkově v autobusu s přívěsem na kola cestovalo 41 cestujících, převážně děti a řidič. Na bezpečné místo je později přepravil evakuační hasičský autobus ze stanice v Olomouci. I přes velmi rychlou likvidaci požáru došlo k poškození vozidla s totální škodou, kterou majitel vyčíslil v částce 150 tisíc korun. Další škody způsobil požár na přívěsu za autobusem a převážených kolech v částce 250 tisíc korun. Ke škodám došlo i na osobních věcech v autobusu. Jednotky také likvidovaly větší únik provozních kapalin. Celá událost se ale naštěstí obešla bez zranění. S největší pravděpodobností šlo o technickou závadu s následný požárem v motorové části autobusu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .