Nepřehledná křižovatka na Slezské ve Frýdku – Místku projde modernizací

Foto: Město Frýdek - Místek

FRÝDEK – MÍSTEK / Automobilisty vytížená křižovatka Hlavní třídy a ulice Dobrovského na sídlišti Slezská ve Frýdku – Místku projde rekonstrukcí. Místo vytipovali dopravní policisté jako problémové. Nové řešení křižovatky by mělo být hotové v říjnu.

Náklady na opravy, které na sebe vzala frýdeckomístecká radnice, činí pět miliónů korun. Kromě nepřehlednosti je křižovatka vybavena i zastaralými semafory. I ty budou během oprav vyměněny. “Vyměníme starou kabeláž, stožáry, návěstidla a nové zařízení vybavíme video detektory,” řekl jménem města náměstek L. Varga.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line 

První práce jsou plánovány na konec srpna. Ze všeho nejdřív dojde na vypnutí semaforů. Po tři týdny bude doprava značena jen dopravními značkami. Po dokončení se změní řazení do pruhů před křižovatkou. Pravé pruhy budou jen pro jízdu rovně a odbočení doprava. Levé jízdní pruhy budou určeny jen pro odbočení vlevo.

Čtěte dál:

Moravskoslezský kraj má novou rozhlednu. Najdete ji na Novojičínsku